Mam dla Ciebie niezwykły prezent: szczenię Pomeranian czeka na Ciebie!

Prezenty w postaci żywych zwierząt powinny być zawsze głęboko przemyślane i uzgodnione z przyszłymi opiekunami. Wiążą się bowiem z olbrzymią odpowiedzialnością za zdrowe i dobre życie podopiecznego. Jeżeli jednak przyszli opiekunowie są odpowiedzialni i chcą obdarzyć miłością przyszłego członka rodziny, to bez wątpienia Pomerian  szczenięta będą najlepszym wyborem.  Niewielka sylwetka, miękka puszysta sierść i roześmiane oczy czynią go idealnym kompanem zabaw i pocieszycielem w chwilach smutku. To rasa „słodziaków” do zakochania się od pierwszego spojrzenia. Małych „złodziejaszków” serc, których nie da się po prostu nie kochać.

Poradnik dla przyszłych właścicieli szczeniąt Szpica Miniaturowego Pomeranian. 

Szczenięta Pomerian są wielkimi psami zamkniętymi w niewielkich ciałkach wypełnionych od czubka nosa po koniec ogona miłością i radością życia.

Ponieważ są to psy cieszące się ogólnie dobrym zdrowiem i długowiecznością, wspólna droga przez życie może być długa i radosna. Jednakże pod warunkiem zaangażowania ze strony opiekuna.

Warunkiem koniecznym gwarantującym dobrą kondycję psiaka jest dbałość o jego prawidłową dietę i pielęgnację sierści, oczu, uszu, a także uzębienia i odpowiedniej dawki codziennego ruchu. 

Szczenięta Pomerian są dosyć żywiołowe i pomimo silnego poczucia niezależności lubią być w centrum ludzkiej uwagi. W związku, z czym ich wychowanie powinno mieć miejsce już od pierwszego dnia w nowym domu.  

Ponieważ szczenięta Pomerian cechują się ponadprzeciętną inteligencją i spostrzegawczością wymagają ze strony opiekuna konsekwencji i stanowczości.

Brak takich cech w przypadku szczeniaka Pomeriana zostanie niemalże natychmiast dostrzeżony i wykorzystany. W rezultacie czego może okazać się, że to pies wychował opiekuna. Zwłaszcza że psy tej rasy bardzo szybko się uczą. 

Ponadto należy pamiętać, że szczeniaki Szpic Pomerian są bardzo wrażliwe. Dlatego wychowanie „maluszka” powinno opierać się na systemie pochwał i nagród.

Karanie, a zwłaszcza karcenie przynoszą z reguły w przypadku tej rasy efekty zupełnie przeciwne do zamierzonych. Szczególnie że Pomeriany potrafią być uparte. 

Przewodnik po rasowych szczeniętach Szpica Miniaturowego. Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na temat rasowych szczeniąt Szpica Miniaturowego — ich wyglądu, osobowości i jak je wychować. 

Bezsprzecznie warto też od pierwszych dni zadbać o codzienne rytuały związane z pielęgnacją psiaków, by od małego przyzwyczajać je do niezbędnych zabiegów.

Pomeriany z uwagi na gęstą sierść i sporą warstwę podszerstka wymagają  starannej i systematycznej pielęgnacji sierści. Nauka systematycznych kąpieli, które powinny mieć miejsce raz w miesiącu i codziennego wyczesywania zaowocują w przyszłości spokojnym przeprowadzaniem zabiegów i pięknym wyglądem pupila.

Ważny jest też wybór szamponu. Bezsprzecznie warto wybierać produkty zwiększające objętość pokrywy włosowej i podkreślające kolor umaszczenia. Tym bardziej że szczenięta Pomerian występują w kilku odsłonach. Najczęściej spotykanym umaszczeniem jest wprawdzie odcień kremowy i kremowo- śniady. Jednakże dopuszczalne są też odcienie bieli, czerni, czekolady, a nawet odcienie pomarańczowego, szarego oraz łaciatego. 

Piękną urodę szczeniąt tej rasy można podziwiać na stronie petso.pl. Pokazane tam maluszki zachwycają paletą dopuszczalnych odcieni i barw. 

Szczeniaki Szpic Pomerian cechują się też wrażliwymi żołądkami. Dlatego niezmiernie ważne jest przyzwyczajanie pupila już od małego do systematycznych posiłków o regularnych porach. Ważna jest też dobrze dobrana karma bogata w białko i tłuszcze zapewniająca prawidłowy wzrost i rozwój „psiego dziecka”. 

Do istotnych aspektów należy również dbałość o odpowiednią dawkę ruchu. Ponieważ Pomeriany należą do psów ciekawskich, ruchliwych, wszędobylskich i chętnych do zabawy. Codzienna porcja zabaw pozwala im spożytkować nadmiar energii i zaspokaja potrzebę przebywania z opiekunem. Jest to bardzo istotne z uwagi na fakt, że psy tej rasy bardzo mocno przywiązują się do opiekunów i niezbyt dobrze znoszą długie godziny rozłąki. 

Zastanawiasz się, jak przygotować się na przyjęcie do domu uroczego szczenięcia Szpica Miniaturowego Pomeranian? Oto porady dla Ciebie. 

Decydując się na przyjęcie do rodziny szczeniaka Pomeriana, należy zadbać przede wszystkim o odpowiednie miejsce do wypoczynku. Ponieważ są to psy szczególnie narażone na przegrzanie, ich legowisko nie powinno znajdować się w pobliżu grzejników i innych źródeł ciepła. Idealne jest miejsce zaciszne, ale bliskie ludzkiej aktywności, tak by szczeniak czuł i widział obecność opiekuna. 

Ponadto legowisko powinno być wygodne dla szczeniaka, ale też praktyczne ze zdejmowanym pokrowcem, nadającym się do prania w  pralce. 

Niezbędny jest także spory zapas zabawek i gryzaków, które zapewnią szczeniakowi zajęcie i zaspokoją potrzebę gryzienia. Warto wybierać zabawki z twardej gumy, które nie ulegną natychmiastowemu zniszczeniu. I będą bezpieczne dla szczeniaka.

Z kolei decydując się na zakup gryzaków oczywiście naturalnych i niewędzonych należy ich ilość uwzględnić w dobowej porcji pożywienia, by nie przeciążać delikatnego żołądka szczeniaka. 

W wyprawce dla szczeniaka Pomeriana nie może też zabraknąć szelek i smyczy. Jest to istotne przede wszystkim z uwagi na fakt, że Pomeriany są psami delikatnymi i obroże mogą być przyczyną otarć i urazów. Ponadto ważne by szelki były obszyte satyną lub innym śliskim materiałem by jak najmniej obcierały się o szatę psa. 

Decydując się na szczeniaki Szpic Pomerian, warto odwiedzić profesjonalną hodowlę. Jest to gwarantem zakupu zdrowego i zadbanego od pierwszych chwil życia psiego przyjaciela, towarzysza zabaw i wspólnych tajemnic.