Idealny producent karmy dla psów i kotów nie istnieje? Sprawdź, którego pokochałby twój pies!

Z pewnością wiesz, że samopoczucie twojego pupila zależy w dużej mierze od zawartości jego miski. Dostarczając mu niezbędnych składników odżywczych, dbasz o jego zdrowie i poziom energii. Karma musi być jednak nie tylko pożywna, ale również smaczna.

Jakiego producenta karmy dla psów i kotów wybrać?

Dobry producent karmy dla psów i kotów ma świadomość wszystkich potrzeb czworonogów. Jego oferta jest zróżnicowana i skierowana zarówno do zdrowych zwierząt, jak i tych, które borykają się z różnego rodzaju dolegliwościami. Właśnie to charakteryzuje asortyment marki Pet Food Ostrowscy.

Wszyscy właściciele zwierząt wiedzą, jak ważny jest skład karmy, którą wybierają. Brak któregokolwiek ze składników – białka, zdrowego tłuszczu czy witamin – może negatywnie wpłynąć na kondycję i zdrowie czworonogów. Jednak olbrzymią rolę odgrywa również smak i zapach pokarmu, który ląduje w ich miskach. Zwierzęta, podobnie jak ludzie, mają różne upodobania, a niekiedy wręcz wysublimowany gust. I choć trudno w to uwierzyć, zdarzają się wśród nich również niejadki. Atrakcyjny wygląd i zapach posiłków z pewnością zadziała na nie zachęcająco.

Skąd właściwie wzięli się producenci karmy dla psów i kotów?

Być może zastanawiasz się, jak to się stało, że rynek producentów karmy dla psów i kotów tak bardzo się rozwinął. W końcu kiedyś zwierzęta żywiły się nawet resztkami z ludzkich stołów. Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy uświadomić sobie, że obecność czworonożnych przyjaciół w naszych domach stanowi wynalazek czasów nowożytnych. Z pewnością niejednokrotnie słyszałeś, że historia psa domowego sięga czasów przed naszą erą. To prawda, jednak były one wówczas wykorzystywane do polowań i obrony terenów zajętych przez ludzi. Tak było jeszcze w XVIII wieku.

Z czasem, kiedy poziom urbanizacji zaczął wzrastać, a średnia jakość życia mieszkańców Europy, podobnie jak ich warunki materialne, uległy poprawie, rola zwierząt zaczęła się zmieniać. W zwykłych domach zyskiwały one pozycję dostępną dotąd wyłącznie dla czworonogów obecnych na królewskich dworach. Ich pożywienie w dużej mierze zależało od możliwości finansowych i świadomości właściciela – dobrze, jeśli mogły liczyć choćby na stosunkowo odżywcze, surowe mięso.

Rozwój rynku producentów karmy dla psów i kotów rozpoczął się od stworzenia przysmaków dla zwierząt. Z czasem wiedza na temat ich prawidłowego żywienia zaczęła wzrastać, a tzw. karmy gotowe stały się pełnowartościowym produktem.

Podejmuj świadome wybory

Dziś, kiedy dysponujemy tak dużą wiedzą z zakresu żywienia zwierząt i ludzi, karmy z nieodpowiednim składem praktycznie nie powinny istnieć. Niestety, wielu producentów liczy na oszczędności, dlatego właściciele zwierząt domowych wciąż muszą uważać, jakie marki wybierają. Kupując produkty od producenta karmy dla psów i kotów Pet Food Ostrowscy, zyskujesz pewność, że pupilom nie zabraknie składników odżywczych, a ich miski będą zawsze opróżniane ze smakiem!

+Artykuł Sponsorowany+